Dantų implanto ilgaamžiškumas arba kam reikalingas dantų implanto pasas?


Pagrindinis dantų implanto ilgaamžiškumo kriterijus yra gera, profesionali burnos higiena ir nuolatinė procedūrą atlikusių specialistų priežiūra. Po kiekvienos dantų implantacijos procedūros pacientui išduodamas implanto pasas, kuriame atžymimi baziniai paciento duomenys, įsriegto dantų implanto tipas ir gamintojas, dantų implanto dydis (aukštis, plotis), unikalus Nr., odontologijos įstaiga ir procedūrą atlikęs burnos chirurgas / gyd. odontologas bei kita svarbi informacija.

Ši informacija reikalinga tam, kad jei dėl nenumatytų priežasčių reikėtų kreiptis į kitą (nei atlikta procedūra) įstaigą, būtų lengvai identifikuojami pagrindiniai dantų implanto duomenys, o esant reikalui ir susisiekti su procedūrą atlikusiu specialistu. Kiekvienas gamintojas naudoja skirtingus dantų implanto priežiūrai skirtus instrumentus ir priemones, todėl ši informacija ypatingai svarbi pagalbą teikiančiam burnos chirurgui ar gyd. odontologui.

Siekiant, kad dantų implantas tarnautų kiek įmanoma ilgiau, kiekvienam pacientui nustatomas individualus burnos higienos ir implanto priežiūros režimas. Dantų implantus turintiems pacientams būtina reguliariai lankytis pas gydantį gydytoją ir burnos higienistą tikslinei patikrai bei profesionaliai burnos higienai. Implanto pase atžymimas kiekvienas apsilankymas ir nustatoma sekančio vizito data. Netinkama ar nepakankama burnos higiena gali lemti dantų implanto „atmetimą“ ar praradimą, atitinkamai ir ant dantų implanto esančio dantų protezo potencialų netinkamumą. Jei pacientas reguliariai nesilanko pas burnos higienistą, implantuojantis ir/ar protezuojantis gydytojas neatsako už pilnavertį ir ilgalaikį dantų implanto ar ant jo esančio dantų protezo funkcionavimą.

Todėl pacientams, turintiems dantų implantus būtina ne tik reguliariai, pagal individualiai nustatytą režimą lankytis pas gydantį gyd. odontologą ir/ar burnos higienistą, bet ir visada su savimi turėti implanto pasą, kad jame specialistai galėtų atžymėti reikalingus įrašus. 

Linkime sveikų dantų bei malonios šypsenos!
Lauksime Jūsų odontologijos centre „Lela“!

+370 46 300300, +370 616 21200  

Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su privatumo politika.